Kapiliarinis šildymas ir vėsinimas

KAPILIARINIO ŠILDYMO SISTEMA

Kapiliarinio šildymo – vėsinimo sistemos pasižymi greitu reakcijos laiku. Temperatūros pokytis juntamas jau po 15 min. Pilnai įsivyrauja patalpoje po 1 valandos. Tuo tarpu įprasto grindinio šildymo sistemose pokytis pradedamas jausti tik po 4 valandų, įsivyrauja po 7 – 10 valandų. Kapiliarinio vėsinimo sistemos efektyvumą arba COP siekia net 1:17. Panaudojus 1 kW/h elektros gauname 17 kW/h vėsumos. Tai lemia itin mažas eksploatacines išlaidas ir didelį komfortą, kadangi patalpas vėsinam vienoda temperatūra, nėra jokių vėsaus oro srautų, kurie būna su įprastais kondicionieriais

011-chat
Nemokamai pakonsultuosime
009-menu
Išrinksime geriausią
008-tools
Sumontuosime ir suderinsime
006-gears
Priežiūra ir aptarnavimas

Kapiliarinės cirkuliacijos

Dažnai pasiteisina tie dalykai, kuriuos pritaikome savo buičiai stebėdami gamtą. Vienas jų – tai kapiliarinė šildymo ir vėsinimo sistema. Kaip žmogaus organizme kraujotakos dalis pernešanti reikalingas medžiagas, energiją yra kapiliarai, augmenijos lapai išraizgyti smulkiausiais kapiliariniais tinklais, taip pat ir pastatų šildymo – vėsinimo sistemose neseniai pradėtos taikyti kapiliarinės sistemos. Esminiai šių sistemų privalumai yra tankus plonų vamzdžių tinklas, kuriuo tekėdamas vanduo labai greitai ir vienodai įkaitina arba atvėsina paviršių. Įdiegus šią sistemą šildymas šaltuoju periodu derinamas su vėsinimu šiltuoju metų periodu. Pasiekiamas aukštas komforto lygis. Patalpoje išnyksta atskiros šilto ar šalto oro zonos, kadangi temperatūra pasiskirsto vienodai visame plote.

Įranga

Efektyviausi kapiliarinių sistemų privalumai yra išnaudojami įdiegiant šilumos siurblius gruntas – vanduo, vanduo – vanduo. Kapiliarinius kilimėlius galima montuoti lubose, sienose, grindyse. Didžiausias efektyvumas ir komfortas pasiekiamas montuojant lubose, kadangi žmogui komfortiška temperatūra yra galvos ir krūtinės lygyje. Geri rezultatai pasiekiami derinant grindinį (san. mazgai, virtuvė) ir lubinį (kambariai) šildymą – vėsinimą.

Šildymas

Skersmuo

Atstumas tarp vamzdelių

Šilumnešio srauto vamzdeliuose temperatūra

Šiluminė talpa W/m2

Įprasti grindinio šildymo vamzdeliai

16 – 20 mm

150 – 300 mm

350C – 400C

40 – 50 W/m2

Kapiliariniai vamzdeliai

3,6 – 4,5 mm

10 – 30 mm

280C – 300C

80 – 100 W/m2

AKCIJOS