Susisiekite

Gvazdikų sodų 17, Vilnius
Mob. +370 612 86622
alternatyvisistema@gmail.com

Atsisiųskite įmonės prezentaciją:

Atsisiųsti

Vėdinimas

Daugeliui žmonių nekyla klausimas ar reikalingas vėdinimas. Šiandien tik kyla klausimas koks jis reikalingas. Vienur rasite informaciją, kad užtenka tik natūralaus vėdinimo arba bent jau tokio, kuris įjungia ventiliatorių vonioje ar sanmazge, kitur perskaitysite, kad turi būti natūralus vėdinimas plius rekuperatorius ir t.t.

 

Tačiau tai yra daugiau savo produktus atstovaujančių įmonių nuomonės, dažnai nepagrįstos normomis ir skaičiavimais. Šilumos nuostoliai pastate padidėja iki 40% naudojant įprastus ventiliatorius arba vėdinimo kanalus sanmazguose, kambariuose.

Yra normatyvas, kad gyvenamoje patalpoje oras turi pasiskirstyti 0,5 karto per valandą.  Šiuolaikiniame pastate turinčiame sandarius langus ir duris to pasiekti neįmanoma, kadangi oro turi patekti tiek kiek ir pašaliname. Tai užtikrinti orlaidėmis ir atidarytais langais nelogiška ir neekonomiška. Žiemos metu išmetama šiluma, vasara atsiranda dulkės, vabzdžiai ir t.t

 

Visose išsivysčiusiose pasaulio šalyse vėdinimui naudojami priverstinio vėdinimo įrenginiai (rekuperatoriai, tiekimo kameros). Skirtumas tik jų kokybėje ir ekonomiškume. Išskirtiniais atvejais (pirtys, maži pastatai, kuriais naudojamasi trumpą laiką ir pan.) turėtų būti įrengiamas bent jau natūralus vėdinimas.

Rekuperatoriai

rekup
Daugiau informacijos

Natūralus vėdinimas

vedinims
Daugiau informacijos