Kaip pasirinkti rekuperatorių

Pagrindinės taisyklės įsirengiant rekuperatorinį vėdinimą nuosavame būste: 

1. Rekuperatorius turėtų būti su efektyviu šilumokaičiu, šiuo metu efektyviausi rekuperatoriai yra turintys šešiakampius plokštelinius kryžminio – priešpriešinio oro srauto šilumokaičius. Jų šilumos sugražinimas (efektyvumas) apie 95%. Nerekomenduojama naudoti žemesnio efektyvumo įrenginių, tokių kaip įrenginius turinčius plokštelinius keturkampius šilumokaičius, kurių efektyvumas 50% – 60%, arba rotacinių rekuperatorių, kurių efektyvumas apie 80%.

Neigiamos pasekmės išsirinkus netinkamą rekuperatorių:

  1. rekuperatorių efektyvumas mažesnis negu minėtas – 95%, dėl nesugebėjimo nuimti didžiąją dalį šilumos ir grąžinti ją atgal į patalpas, įjungia tiekiamo oro elektrinį šildytuvą(teną), taip didindamas eksploatacines išlaidas.
  2. naudojant rotacinius rekuperatorius dėl oro pasimaišymo galimybės (tarp tiekiamo ir ištraukiamo oro) negalima į bendrą namo sistemą jungti oro ištraukimo iš nešvarių patalpų (sanmazgai, virtuvė). Nejungiant šių patalpų į bendrą sistemą reikalingas statyti ventiliatorius ir taip šilčiausią orą ir tuo pačiu šilumą išmesti lauk.
  3. rotaciniame rekuperatoriuje yra rotorius, kurį suka variklis, tad didėja elektros sąnaudos, taipogi jį suka dirželis ir tai yra besidėvinti detalė, kurią didelė tikimybė ateityje reikės keisti.

Patikrinkite ar rekuperatorius turi reikalingus sertifikatus, atitikties deklaracijas. Ypač patartina, kad būtų Passiv Haus sertifikatas, kuris įrodo, kad įrenginys tinkamas naudoti statomuose šiuolaikiniuose energetiškai efektyviuose namuose.

Nepirkite galingų įrenginių. Pagal normas oras patalpoje turėtų pasikeisti 0,5 karto per valandą. Jūsų būstui iki 160 m2 pilnai užteks 300m3/h našumo rekuperatoriaus, iki 250 m2 turėtų būti 400 m3/h našumo rekuperatorius, tačiau paskaičiuoti ir parinkti oro kiekius reikia individualiai jūsų namui. Atsiųskite savo namo planus ir mes paskaičiuosime bei parinksime vėdinimo sistemą skirtą būtent Jūsų namui.

Šiuolaikinis rekuperatorius turėtų būti sukomplektuotas su pačiais efektyviausiais ventiliatoriais. EC technologijos ventiliatoriui užtikrina minimalias elektros sąnaudas, bei tylesnį įrenginio darbą.

Ypač svarbu išsiaiškinti kaip dirba tenas. Mūsų internetiniame puslapyje siūlomi Renovent Excellent rekuperatoriai turi integruotą priešužšaliminę apsaugą su gamykliškai integruotu pašildytuvu. Rekuperatoriaus šilumokaityje yra matuojamas slėgio perkrytis, elektrinis tenas įsijungia tik tada, kai lauke yra labai šalta, taip išsaugomas šilumokaitis nuo užšalimo ir išlaikomas subalansuotas oro kiekis bei rekuperatoriaus efektyvumas. Elektros tenas yra moduliuojantis galią, tad priklausomai nuo užšalimo įjungia ir reikiamą elektrinio šildytuvo galingumą.

Patartina, kad rekuperatorius būtų su bypass funkcija, kuri vasaros metu leidžia patalpas vėsinti lauko oru naktimis, taip suteikdamas Jums ir Jūsų šeimai daugiau komforto.

Galima naudoti cinkuotus ortakius arba plastikinius (labai svarbu įsitikinti, kad siūlomi plastikiniai vamzdžiai yra skirti oro perdavimui). Lyginant skardinę ortakių sistema su lanksčia plastikinių ortakių sistema:

  1. lankstaus ortakio išorinis diametras yra 75mm, tad išsaugomas minimalus lubų nuleidimo aukštis. Ortakius galima dėti į betonuojamas grindis, kitas konstrukcijas.
  2. sistema yra labai sandari.
  3. lengvas ir paprastas sistemos balansavimas, teisingas oro srautų pasiskirstymas.
  4. montuojant skardinę sistemą beveik neįmanoma išvengti telefonijos efekto (garso sklidimo iš vienos patalpos į kitą), su plastikinių ortakių sistema telefonijos efektas negalimas, nes ortakiai išsiskirsto iš kolektoriaus ir eina į kiekvieną patalpą atskirai.
  5. skardinė sistema per laiką užsiteršia, reikalinga speciali technika ją išvalyti, plastikiniai ortakiai dengti antistatine danga, todėl sistemoje nesikaupia nešvarumai.

Nesusigundykite pigiais ir neefektyviais rekuperatoriais, jų eksploatacijos kaštai bus dideli ir laikui bėgant Jūs tikrai nustosite jį naudoti.

Šiuolaikinės vėdinimo sistemos įrengimas kainuoja panašiai, o kai kuriais atvejais ir pigiau nei neefektyvi, o eksploatacijos kaštai skiriasi net keliais ar kelioliką kartų, tad taupykite savo pinigus ir bei sveikatą!

Žemiau pateikti įvairių rekuperatorių palyginimo grafikai

  • Vilniaus klimatas pagal “Statybinę klimatologiją”.
  • Оro kiekis 7000m³/h
  • Tiekiamo oro temperatūra 20 C
  • Pastato metinis šilumos suvartojimas vėdinimui priklausomai nuo rekuperatoriaus tipo

vedinimas-lentele11-1024x389
vedinimas-lentele21-1024x382

vedinimas-lentele3-1024x382

AKCIJOS